Ana Sayfa

Hakkımızda

Ürünler

Referanslar

 Önce Tedbir

İletişim

Yüksek Isı ve Ateşe Karşı Koruyucu Giysiler

     Yangın anında yangına etkili yaklaşmak ve hızla hareket edebilmek hayati bir önem taşımaktadır. KARSAN’ın bu amaca hizmet eden ateşten ve ısıdan koruyucu giysileri, yangına müdahale eden kişinin can güvenliği için kaçınılmazdır. Koruyucu giysilerimiz özel yanmaz, yangına karşı mukavemetli, 4 kat bariyerli EN 469:2005  kumaşlardan üretilmektedir.

     Kumaşlar ısı değişiminde, çekme, daralma, erime, kavrulma gibi olumsuz özellikler göstermez. Yüksek ısıyı yansıttığı için koruyucu giysinin içindeki ısı kontrol altında tutulabilmektedir. 700 C’ye kadar koruma sağlar.

      Koruyucu kumaşlardan üretilen koruyucu giysiler normal kumaş karakterindedir; ancak erimez ve akmaz. 370 C üzerinde karbonize olmaya başlar. Bu kumaşla üretilen giysiler kimyasallara karşı dayanıklıdır ve ekonomiktir.

      Modakrilik kumaşlardan yapılan giysiler alev almaz yapıdadır ancak 300 C üzerinde karbonlaşma ve büzülme gösterir. Erimez cilde yapışmaz ve kimyasallara karşı dayanıklıdır. Yan tarafta bu kumaşlarla üretilen iki çeşit koruyucu giysi dizaynımız  bulunmaktadır.

Tam Yüz Gaz Maskesi:

Bu ürünümüz hafif ve değişebilir filtresi sayesinde zehirli gazlara karşı solunum koruması sağlar ve zehirli gazların maske içinde sızmasını önler.

Maske özellikleri:

* Tüm lastik parçalar alt uyumludur ve aşınmaya dirençlidir.

* Nefes alma ve verme direnci düşüktür.

* Geniş görünüm lensi net görüş sağlar.

* Konuşma diyaframı sayesinde rahat iletişim kurulur.

* Özel hava akımı lenste buğulanmayı önler .

* Hafiftir.

Hava Tüplü Maske:

Yangına müdahale anında oluşan zehirli gazlardan ve dumandan korunmak amacıyla dizayn edilen ürünümüz 6 lt, 200 ve 6 lt 300 bar olmak üzere iki tipte imal edilmiştir. Tüp içersindeki basınç 60 Bar’a düştüğünde kullanıcıyı sesle ikaz eden bir sistem bulunur ve bu ses ikazı tüp boşalana kadar devam eder. Servis süresi 40-60 dakikadır. Tüp plakası 0rtapedik ve antistatiktir. Hava tüpü ve basınç düşürücü regülatör sırt plakası üzerine monte edilmiştir. Tam yüz maskeye monte edilen demond valf ilk nefeste otomatik olarak pozitif duruma geçer ve maske içerisine sürekli geçiş sağlar.

<< Geri

Bilsay Bilgisayar © Copyright 2005